BiFi-drinky HOLLANDIA

Štítky:

Hledáte něco chutného a osvěžujícího? Seznamte se s výrobkem, který zaujme nejen svými příchutěmi ve spojení s živými kulturami, důležité pro naše zažívání, ale i netradičním a praktickým designem.

Společnost Hollandia nedávno rozšířila svoji nabídku o BiFi-drinky (jogurtová mléka ochucená s probiotickou kulturou BiFi). Na trh uvedla 8 zajímavých i tradičních příchutí – zelený čaj s limetkou, granátové jablko, červený pomeranč, jahodu s cereáliemi, jahodu a banán s cereáliemi, malinu s cereáliemi, čokoládu a espresso. Poslední z uvedených příchutí se stala mým favoritem, nejen svojí chutí a vůní, ale i chytrým spojením. Na své si přijdou i ti, kteří zrovna mléčné výrobky nemusí a kterým připadají zakysané a kefírové výrobky chuťově neatraktivní. Stejně tak i pacienti trpící celiakií si mohou na některých bifi-drincích pochutnat, příchutě espresso, čokoláda a zelený čaj s limetkou jsou bezlepkové.
Hollandia bifi drink

Složení

Jogurtová mléka ochucená s probiotickou kulturou BiFi obsahují živé jogurtové kultury spolu s probiotickými kulturami: Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus. V 1 g sídlí nejméně 100 milionů živých mikroorganismů.

Nutriční hodnoty

Obsah tuku je min. 3 % hmotnosti, energetická hodnota se pohybuje okolo 400 kJ/90 kcal, bílkoviny od 3 – 4 g a sacharidy v rozpětí 11,60 – 14,13 g ve 100 g výrobku.

Probiotika

Ve stručnosti objasním i termín probiotik, která jsou v bifi-drincích obsažena. Probiotika (z řečtiny „pro život“) jsou živé „přátelské“ bakterie, které v přiměřeném množství obnovují a pěstují přirozené prostředí v trávicím ústrojí. Přispívají k jeho celkové rovnováze a udržují vhodný poměr mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi. Působí proti zažívacím obtížím, stimulují přirozenou imunitu organizmu a ovlivňují celkové zdraví. Mezi nejznámější patří právě laktobacily a bifidobakterie, které jsou obsažené ve velké míře v jogurtu i některých jiných potravinách a ve zmiňovaných bifi-drincích. Tyto bakteriální druhy jsou nepatogenní a netoxikogenní, přežívají v potravinách a vydrží průchod prostředím žaludku a tenkého střeva.

Více informací týkající se produktů HOLLANDIA naleznete na webových stránkách společnosti www.hollandia.cz , kde jsou navíc i informace o průměrných výživových hodnotách jednotlivých výrobků.

Kde nakoupit?

Bifi-drinky se prodávají ve 200 ml balení. Pro svačinku či osvěžení je tedy ideální. Pořídíte je v obchodních sítích Tesco a Interspar okolo 14 Kč.

Snad vás bifi-drinky okouzlí svojí chutí a chytrostí stejně jako mě. A pokud ne svou chutí, tak zcela určitě svým netradičním designem, který nelze přehlédnout. Podělte se s námi na našich stránkách o tom, jak Vám BiFi-drinky chutnali.

Zdroje:

– http://www.hollandia.cz/nase-produkty/co-je-to-bi-fi.html
– http://www.probian.cz/probiotika-prebiotika.php
– http://www.probian.cz/probiotika-prebiotika.php

Štítky: