Hubnutí ve výživové poradně

Nebojte se zvolit hubnutí pod odborným dohledem. Vyvarujete se tak zbytečným stravovacím chybám a neocitnete se tak v začarovaném kruhu hubnutí a přibírání. Dopřejte si kvalitních osvědčených metod a nechte se vést.

Leden a únor je pro většinu lidí ve znamení hubnutí a počátku cvičení. Aby ne, je po Vánocích, které stále bývají ve znamení štědře plných stolů jídla a navíc už se v hlavě honí myšlenky na léto. Na léto a plavky.
Proto většina z nás začne podnikat kroky k tomu, aby se „sebou něco udělala“. Dnes je nabídek, jak zhubnout obrovské množství – od pilulek, které jsou už dost „profláklé“ až po čím dál více moderní neinvazivní liposukce.
Avšak věřím, že spousta lidí má zdravé smýšlení a ví, že vše stojí na nás a na celkové změně životního stylu. Co my pro to uděláme a také, jestli u změn vydržíme.
Proto proč začínat s něčím, co víte, že nebude mít dlouhé trvání (z jakéhokoliv důvodu)? Nemá smysl dávat si nereálné cíle.

Samozřejmě, že je to ta nejhorší varianta, protože na nás je, abychom učinili změnu. Upravili si jídelníček a zvýšili pohybovou aktivitu. Ačkoliv tohle spousta lidí ví, neví zcela jak na to. Co tedy mohu jíst, co bych neměl, jak moc se musím omezovat, či naopak co dělat není nutné. Jaký pohyb je pro mě ten vhodný, kdy mám cvičit, jak dlouho, potřebuji dřít v posilovně, nebo mi stačí procházky?

Na druhou stranu jsou i lidé, kteří si myslí, že přesně ví, co mají dělat. Ale po čase zjistí, že nic z toho, co si přečetli, slyšeli nefunguje. Nejí, jí, cvičí, necvičí a jako by to bylo pořád stejné. Ne-li horší, když už se pokusí o nějaký další pokus, který má přece zaručeně vést k hubnutí. Takže to vede k depresím, k naštvanosti na sama sebe, podrážděnosti. Je to takový začarovaný kruh, ze kterého se pořád nedaří „vymanit“.

Na začátku čehokoliv se domníváme, že všechno zvládneme sami. Avšak po cestě střídavých úspěchů a neúspěchů spousta lidí zcela rezignuje. Ale zcela zbytečně.

Nebojte se a požádejte o pomoc odborníka (čím dříve, chcete se změnou začít, tím lépe, ať se vyvarujete chyb od samého začátku), který s vámi rozebere všechny chyby, které děláte (a často je i víte), ale zejména vám řekne, jak je napravit.
Co dělat, abyste konečně dosáhli svého cíle.
Jen na co je třeba se připravit – půjde to pomalu. Je to obvykle běh na dlouho trať (a to o to déle, čím déle jste se tím trápili sami).
Avšak je jedno, kdy začnete, je jedno kolik vám je let. Závisí jen na tom, jak moc chcete a zda si necháte poradit.
U výživového terapeuta byste se měli cítit dobře, neměli byste se mu bát říci, s čím máte největší problém, co vás trápí. Jakmile byste mu lhali, jste sami proti sobě.

Našim cílem je klientům sestavit individuální plán, který by měl co nejvíce vyhovovat, aby nebyl problém všechny doporučované změny zautomatizovat. Aby za pár měsíců člověk ani nevěděl, že to jde dělat jinak. A často nechápal, že to dělal jinak. To je předpoklad, že se klient nevrátí ke svým starým stravovacích návykům.

Nyní se podívejte, že opravdu platí, že nikdy není pozdě. Výsledky se dostaví, jen nesmíme chtít všechno hned a zázrakem.

Historii výsledků klientů můžete sledovat na facebooku, kde mimo tipy na nákupy a recepty, přidáváme i výsledky našich některých klientů, kteří změnili nejen své složení těla, ale i myšlení a životní styl. http://www.facebook.com/pages/Centrum-pro-zdrav%C3%BD-%C5%BEivotn%C3%AD-styl-VIVIENTE/111567934895.

Buďte také úspěšní, spokojeni sami se sebou a hlavně chraňte svoji zdraví.

Důležité je naučit se, co mám jíst. Zjistit kolik energie potřebuji právě já. Naučit se vhodněji nakupovat. Jak si sestavit jednotlivé chody. Co si vzít, když nestíhám. Proč se nevyplácí odbývání se. Ale rozhodně nemít výčitky, když prostě všechno nejde podle „plánu“. Každá změna k lepšímu se počítá.

V poradně Viviente vám dokážeme, že ke zdraví a štíhlosti je potřeba se vhodně projíst…a to zní dobře, ne? :-)