Pochoutka – bylinková

Štítky:

Připadne vám, že tu nabízíme starou dobrou osvědčenou játrovou paštiku, která nemohla chybět na žádném výletě? Skoro. Obal zůstal, obsah se změnil. A zejména pro naše zdraví k lepšímu. A pochutnáte si taky.

Možná také přemýšlíte, čím si namazat celozrnné pečivo, abyste jedli rozmanitěji než doposud a nejedli stále to samé. A nebo prostě máte jen chuť na něco nového, co je chutné a zároveň vhodné pro všechny, co dbají o své zdraví a není jim lhostejné, co svému tělu poskytnou za „palivo“.

Přináším vám tentokrát tip na pomazánku, která je svým balením velmi podobná játrové paštice, avšak složením je to nebe a dudy :-).
Hlavní surovinou této pomazánky je tofu, které je ochuceno kořením a v případě zrovna bylinkové příchuti i bylinkami.

Pomázánka se může pyšnit velmi vhodným výživovým složením. Místo vysokého množství nepříliš prospěšných tuků jako je tomu u játrových paštik, má pomazánka z tofu tuku minimum (současně ani žádný cholesterol), za to je však výborným zdrojem bílkovin. Dokonce i energetická hodnota výrobku je poměrně nízká (srovnáme-li jiné alternativy potravin, které si můžeme namazat na pečivo, dokonce jedna z nejnižších.)

100 g výrobku obsahuje:

Energie: 545 kJ
Tuky: 1,2 g

Pochoutku můžete zakoupit po 100 g balení, a to nejčastěji v obchůdcích zdravé výživy. Avšak i v některých super či hypermarketech. Já na ni „narazila“ i v Tescu a velký výběr příchutí mají i v Bille. Ani ceny se není potřeba děsit – 100 g balení vychází asi na 15 – 17 Kč.

Z dalších příchutí Pochoutek VETO můžete vyzkoušet:

  • žampiónovou
  • česnekovou
  • paprikovou
  • cibulovou
  • italskou
Štítky:

Komentáře

1 komentář
  1. Nadik

    • 3. 1. 2009 v 18:28

    Doporučuji žampiónovou pro všechny milovníky hříbků :-).