Prevence kouření a konzumace alkoholu – kampaň v Brně

Pozvánka pro všechny aktivní, ale hlavně i pasivní kuřáky z Brna a jeho okolí na akci „Z hlouposti do závislosti“, která se zabývá prevencí kouření a konzumace alkoholu. Víte, kolik oxidu uhelnatého vydechujete? Víte jak moc je vaše tělo vystaveno negativnímu vlivu tabákového kouře? Odpověď na tyto otázky zjistíte právě na této akci.

Jste pasivní nebo aktivní kuřák? Víte, kolik oxidu uhelnatého vydechujete? Víte jak moc je vaše tělo vystaveno negativnímu vlivu tabákového kouře? Odpověď na tyto otázky zjistíte, pokud zajdete od 15. září 2014 do 31. ledna 2015 do Preventivně informačního centra Městské policie Brno.

Pro Brňáky a obyvatele okolí je od 15. září do 31. ledna přístupná kampaň s názvem „Z hlouposti do závislosti“, která se zabývá prevencí kouření a konzumace alkoholu. Kampaň pořádá projekt Kardiovize Brno 2030 a Městská policie Brno.

Akce probíhá v Preventivně informačním centru Městské policie Brno, na ulici Křenová 4. Centrum má otevřeno ve všední dny od 7:30 do 15:00 a ve středu do 18:00. V centru se dozvíte o škodlivých účincích tabákových výrobků i požívání alkoholu a o poradenství v oblasti odvykání. Dále zájemci obdrží od proškolených pracovníků informace a kontakty na specializovaná pracoviště v oblasti poradenství nebo léčby.

Ať již jste kuřáci aktivní či pasivní, nenechejte si ujít možnost nechat si změřit množství vydechovaného oxidu uhelnatého, který určuje odhad působení tabákového kouře na vaše zdraví. Test je podobný, jako při zkoušce na alkohol, tedy fouknete do zařízení podobné alkoholtesteru a zjistíte, jak překvapivě dlouho v těle oxid uhelnatý zůstává.

Pokud si pospíšíte, tak do 15. října, budou  v Preventivně informačním centru každou středu od 13:00 do 17:00 také lékaři projektu Kardiovize, kteří vám poradí v oblasti odvykání v kouření. No řekněte, může být něco lepšího, než si nechat poradit přímo od odborníků?

Součástí akce je také seznámení účastníků s kampaní „V autě se nekouří“, která se zaměřuje na cílovou skupinu řidičů, jejich spolupasažérů a rodin. Zde se dozvíte o nebezpečí kouření a možnosti prevence. Pokud jste řidiči-nekuřáci, budete si pak moci svůj vůz označit nekuřáckou samolepkou.

O účincích kouření tabáku jsme již psali v zajímavém článku https://www.viviente.cz/tabakismus-aneb-pravda-o-koureni/. Od té doby uplynulo mnoho času, bylo vykouřeno moře cigaret a také se navýšila čísla ve statistikách ohledně negativních důsledků kouření.

V ČR nyní zemře na následky kouření denně 65 lidí, což je ročně 23 000 (v roce 2007 to bylo 17 000). Čísla tedy navzdory kampaním a negativním reklamám neúprosně rostou.

Více informací o alkoholu o jeho účincích se dozvíte v článku: https://www.viviente.cz/alkohol/.

Více informací na: