Preventivní akce „Buď fit s VZP“

Ve dnech 1.-19.12.2010 probíhala preventivní akce „Buď fit s VZP“. Děkujeme všem, co se této akce na jižní Moravě zúčastnili. Bohužel zjišťuji, že roztříštěnost názorů v oblasti výživy člověka je značná. A stále spousta lidí kvůli hubnutí hladoví.

Všem, kteří se zastavili u našeho stolečku v rámci preventivní akce Zdravotní pojišťovny s názvem „Buď fit s VZP“ a nechali si udělat analýzu složení těla na InBody 230, děkujeme. (Zejména těm, co si museli delší dobu vyčkat, než na ně došla řada.) Jsme rádi, že tolik lidí má zájem vědět, jak jejich složení těla vypadá a nechali si poradit, co mohou případně změnit či doladit na základě individuálních potřeb.

Pevně věřím, že mnoha lidem analýza otevřela oči, namotivovala a někomu udělala radost, protože bylo vidět, že se snaží pro svoje zdraví něco udělat. Snad i některé rady, které jsme udělili budou využity a povedou k dobrému pocitu a zejména zdraví.

Ti, kteří analýzu nepodstoupili a mávli rukou, že přece ví, jak vypadají, vzkazuji: Nejde o to, říct já vím, co dělám špatně, ale nechat si poradit, jak se to dá změnit. Spousta lidí se bojí změny a podívat se pravdě do očí. Protože pak ví, že ta změna bude muset nastat. Ale mám pro to pochopení. Ke změně se nedá nutit, k té se musí dozrát. Takže třeba na nějaké další preventivní akci dozraje k absolvování analýzy složení těla ještě více lidí :-).

Velmi mě však mrzí, že při výživovém poradenství s lidmi jsem zjistila, kolik lidí má stále zcestné informace o výživě. Zejména ve vztahu k hubnutí. Bohužel se asi není čemu divit, jelikož informací je spousta a jak já říkám „tonoucí se stébla chytá“ a zkouší při snaze zhubnout cokoliv. Avšak pak se dopracováváme k úspornému metabolismu a místo hubnutí nastává čím dál větší ukládání tuku do rezervy. I když na druhou stranu je pravda, že mladší generace si tohle již uvědomují a snaží se spíše věnovat více sportu a hlídat si, aby pauzy mezi jídly nebyly příliš dlouhé. Snad se bude tento trend zvyšovat.