Prodlužování řas

Krásné vlasy, hladká pleť, plné rty a dlouhé řasy. To jsou atributy krásy, po kterých touží nejedna z nás. Pojďmě se podívat na ten poslední, který z vás může udělat mrkací panenku, a nebo trvale poškodit zrak. Řeč bude o prodlužování řas.

Metody prodlužování řas

Pokud vám příroda nenadělila, je možnost hned několika způsobů, jak si ke krásným řasám dopomoci. Nejstarší je lepení řas v celku, které používaly už herečky ve starých Hollywoodských filmech.

Lepení řas v celku

Pokud chcete vyzkoušet tuto metodu, bude to chtít chvíli nácviku a šikovné ruce. Tyto řasy jsou ovšem pouze dočasné a nedoporučuji s nimi spát. Výhodou je, že si můžete vybrat ze široké škály délek, barev a materiálů.

Pár triků

 • vybírejte si řasy s pružnou strunou
 • zastřihněte řasy na délku oka
 • kupte si kvalitní lepidlo (vizážisté doporučují Duo Adhesive)
 • po nanesení lepidla řasu vytvarujte do obloučku a nechte lepidlo chvíli zaschnout
 • řasu můžete držet v ruce nebo pinzetou
 • pro přirozenější vzhled nejprve namalujte na víčko linku a linkou pak můžete i zamaskovat případné nedostatky
 • řasu přichyťte nejprve ve středu, pak ve vnitřním oku a nakonec ve vnějším
 • snažte se řasu nalepit co nejblíže vašim přirozeným řasám, výsledek bude přirozenější
 • poté můžete řasy spojit vrstvou řasenky
 • při odlepování buďte opatrná a odlepujte řasu pomalu od vnějšího koutku k vnitřnímu

Lepení trsů (semipermanentní)

Jedná se o lepení chomáčku tří řas různé délky a chce již ruce odborníka. Pokud je při aplikaci použito kvalitní lepidlo a řasy nijak nenamáháte, mohou vám trsy vydržet až 4 týdny. Lepení trsů je dnes vytlačováno modernější metodou lepení řasy na řasu.

Metoda řasy na řasu (permanentní)

Lepení jednotlivých řas na Vaše řasy je nejmodernější metodou a dopřává si ji stále více žen. Vybrat si můžete z mnoha délek a také materiálů, řasy si můžete nechat ozdobit třeba kamínky pro ještě svůdnější pohled. Doporučuji si vybrat kvalitní salon, kde pracují zaškolení pracovníci s kvalitními materiály, protože i zde se na nás tlačí asijský trh. Velmi kvalitní jsou řasy Diamond Lashes.

Jak o permanentní řasy pečovat? (Tyto rady platí i pro semipermanentí řasy.)

 • Prvních 24 hodin po prodloužení se vyhněte kontaktu s vodou a do 48 hodin kontaktu s párou (sauna), protože adhezivo vyžaduje čas, aby úplně zaschlo a působilo co nejdéle.
 • Na oční okolí používejte pouze bezolejová odličovadla na bázi vody. Vyhýbejte se pomůckám z vaty, vhodnější jsou např. papírové kapesníčky.
 • Zamezte tření očí, tahání za řasy, otírání froté ručníkem, není vhodné používat kleště na řasy.
 • Řasenka není potřebná, pokud ale na řasence trváte, použijte řasenku nevoděodolnou a naneste ji pouze na konce řas. Řasenku odstraňujte každý den, jinak se vytvoří vrstva, která se velmi těžko smývá.

Podpora růstu vlastních řas

Tento trend se k nám tlačí z USA a získává si stále více obdivovatelek. Můžete si zakoupit různé řasenky a perlová pera, která slibují zázračné výsledky, ale ve většině případů jde jen o reklamu a dlouhých řas se nedočkáte.
Pokud chcete zaručený výsledek, existuje preparát, který vám může k řasám jako „smetáky“ dopomoci. V USA je známý pod názvem Latisse, kde je i přes své nežádoucí účinky a nebezpečí plynoucí ze špatné aplikace volně k prodeji. Jsou zde k dostání i další preparáty se stejnou účinnou látkou (a riziky) např. LiLash. V České Republice nesou tyto kapky název Lumigan.

Lumigan

Kapky Lumigan jsou pouze na lékařský předpis a používají se k léčbě glaukomu (zvýšeného tlaku v oku), pokud se dostane kapka do oka zdravému člověku trvale si poškodí zrak. Aplikace Lumaganu musí být proto přesná a pouze na víčko. Kůru pro krásné řasy pomocí aplikace Lumiganu již u nás nabízí některé kliniky, specializující se hlavně na léčbu očních vad.

Buďte opatrná!

Zvažte rizika plynoucí ze špatné aplikace těchto kapek. Nákup přes internet bez lékařského předpisu je možný a velmi lákavý, avšak jen malá chyba vám může trvale poškodit zrak. Doporučuji se poradit na specializované klinice a aplikaci nechat pouze na lékaři.

Shrnuto a podtrženo

Je na každé z vás, jakou metodu si zvolíte. Ať se rozhodnete pro lepení řas, trsy, permanentní řasy nebo Lumigan, vždy si nastudujte dostatek informací a u rizikových metod se obraťte s aplikací na profesionály. Možná vám potom postačí dobrá řasenka, protože i ta dokáže někdy divy…anebo vyzkoušíte nový trend z přehlídkových mol neviditelné obočí a řasy?