Bebe roláda

Nejjednodušší moučník bez pečení, co jde udělat, avšak vypadá velmi efektně a přitom ještě dovoluje zdravěji zamlsat.

Ingredience

  • čokoládový tvaroh Milko 130 g
  • vanilkový tvaroh Milko 130 g
  • BeBe sušenky mléčné (počet balení dle požadované délky rolády)
  • BeBe sušenky kakaové
  • čokoláda 52% kakao (např. Lidli, Figaro má 46%, ale dle chuti může být i 70% podíl kakaové sušiny)

 

Pomůcky:

  • alobal

Postup

Nejprve si nachystáme krémy, kterými budeme mazat jednotlivé BeBe sušenky. Doporučuji mít dvě různé příchutě tvarohů, ale samozřejmě můžete mít pouze jeden. 

Nyní už si nachystáme BeBe sušenky. Počet balíčků je na vás, vlastně i samotný výběr. Avšak doporučuji mít pro výsledný dvoubarevný efekt kakaové a mléčné (popř. cereální). První namažeme světlou sušenku, dále namažeme tmavou sušenku a tak dále. Krémy můžete po pár sušenkách vždy vstřídat. Roládu doporučuji skládat na alobal, který máte na větším tácku či talíři. Je to taková malá piplačka :). Můžete na sušenky tvarohy nanášet např. čajovou lžičkou.

Vyzkoušejte vytvořit i BeBe zákusky. Tzv. namazat k sobě pouze 6 sušenek, které budete potírat k sobě nejprve jedním krémem. Dále dalších 6 sušenek, které namažete druhým krémem. Tak vám vzniknou izolované zákusky. Množství opět závisí na množství balíčků sušenek.

Nakonec roládu či zákusky polijte rozpuštěnou čokoládou. Doporučuji čokoládu okolo 50 % kakaa. Avšak pokud máte rádi i víceprocentní, vzhůru do toho.

Až malinko čokoláda ztuhne, přesuňte BeBe roládu s alobalem utuhnout alespoň přes noc do lednice.

bebe řezy