Celozrnné fusilly s brokolicí a krůtím masem

Recept na velmi sytivé těstoviny, nejen díky celozrnné variantě těstovin, ale také díky vysokému obsahu bílkoviny v tomto pokrmu. Snadné a rychlé.

Ingredience

  • 280 – 300 g celozrnných těstovin (např. Fusilly – dají se koupit již i v Tescu)
  • 500 g krůtích prsou
  • 1 čerstvá brokolice
  • 2 kelímky po 180 g smetany extra light 8% od Yoplait (popř. jen 1 ks a je možno doplnit bílým jogurtem či Lučinou na salát, pokud budete jídlo využívat jako studený salát)
  • sůl, pepř

na postrouhání a následné zapečení:

  • 80 g sýru (např. Krolewski light 20% t.v.s.)

Postup

Nejprve si nachystáme krůtí prsa, které se pečlivě omyjeme a nakrájíme na menší kousky. Trošku opepříme, minimálně posolíme. Doporučuji připravit v páře bez tuku.
Stejně tak jako brokolici, kterou také pořádně umyjeme a nakrájíme na malé kousíčky. Brokolice v páře si ponechá svoji křiklavě zelenou barvu a vitaminy.
Ideálně připravovat zeleninu i maso v parním hrnci zároveň.
Cca za 10 min je hotovo.

Během vaření v páře, dáme vařit vodu na celozrnné těstoviny, které připravíme dle návodu.

Až je maso hotové a brokolice měkká, vložíme si je hlubší pánvičky, kde je zahřejeme společně se smetanami extra light. Popř. nechceme-li mít teplé jídlo, stačí smíchat v misce.
Opepřit, mírně osolit. A nakonec smíchat s těstovinami.

Na talíři poté již jen postrouháme sýrem a můžeme nechat zapéct.

Jako další obdoba pro tyto těstoviny je jejich zapečená varianta – kdy smíchané těstoviny se smetanovo-brokolicovou směsí a masem přendáme do zapékací mísy. Zalijeme vejcem rozmíchaném s nízkotučným mlékem a dáme na cca 20 min zapékat. Ideálně 5 min před vytažením z trouby posypeme hustě sýrem a necháme dopéct.