Jogurtový koktejl s ovocem

Univerzální recept na ovocný koktejl. Tento mléčný nápoj se hodí jako rychlá snídaně či jako svačinka. Já sama doporučuji borůvky. A nemusíte čekat na jejich čas, klidně můžete použít ovoce mražené.

I když už v obchodech najdeme velký výběr jogurtových nápojů, doporučuji si čas od času udělat svůj vlastní. Nejen, že si do něj můžete dát ovoce, které Vám chutná a na které máte zrovna chuť, ale také si můžete ohlídat množství cukru, které do něj přidáváte.

Upozornění

Ačkoliv je tento recept uveden v nápojích, rozhodně se mezi nápoje neřadí, jelikož obsahuje mléko a jogurt, což už jsou potraviny (mléčné výrobky) a nezapomeňte, že má energetickou hodnotu. Koktejl nepočítejte tedy do svého pitného režimu. Zařazení do nápojů je zde zhlediska konzistence.

Ingredience

  • ovoce (borůvky, jahody, maliny, banán) – 1 hrst (1 kus)
  • bílý nízkotučný jogurt (použijte mnoství podle toho, jak chcete mít hustý koktejl – 2 lžíce doporučuji)
  • 200 ml odstředěného mléka
  • 1 lžička cukr krupice (nemusí být, ale když je ovoce kyselé můžete dát)
  • 1 lžička vanilkového cukru

Postup

Do sklenice dáme (nasypeme, nakrájíme) ovoce, chceme-li, přidáme lžičku cukru krupice a lžičku cukru vanilkového. Poté přidáme 2 lžíce bílého jogurtu a 200 ml mléka (vychlazeného). Nakonec vše ušleháme ručním v mixéru. Ušlehaný ovocný koktejl nalijeme do sklenice nebo do poháru a můžeme ozdobit ovocem, které jsme použili.

Komentáře

1 komentář
  1. Renča

    • 29. 1. 2018 v 20:12

    Já si dělám tuhle ňamku v mixéru https://youtu.be/wDM26ft_yv8