Rybičková pomazánka

Velmi jednoduchá rybičková pomazánka, kterou budou s oblibou baštit i děti, které jinak často moc rybičkám neholdují. Navíc ukazuje, jak je jednoduché v pomazánkách nahradit máslo či tavené sýry.

Rybičkovou pomazánku určitě dělají ve většině rodin a nepohrdnou jí často ani děti, které však jinak rybičky moc nelákají.

Nebudu tvrdit, že z hlediska výživy, není vhodnější si rybu sníst celou a moc ji již technologicky neupravovat, mimo vaření v páře. Ale v podobě této pomazánky si ji mohou vychutnat všichni bez výčitek. Nejčastějšími ingrediencemi totiž bývá máslo, tavené sýry, popřípadě pomazánkové máslo. Ale těmito „pojivy“ bohužel k rybičkám přidáváme živočišný tuk, který však zbytečně kazí prospěšnost ryb nebo při smícháváním s taveným sýrem i zbytečné tavící soli. Proto zkuste tuto velmi jednoduchou úpravu a uvidíte sami, že alespoň zase budete vnímat také rybu.

Ingredience

  • sardinky ve vlastní šťávě (popř. tuňák) 160 g
  • PIC FRISCH balance – dříve fitness joghurt (k dostání v Lidlu) cca 40 g – chuť velmi podobná pomazánkovému máslu, ale a s nižším zastoupením tuků a naopak vyšším zastoupením bílkovin (nebudete-li mít tuto variantu, můžete vyzkoušet rozmíchat s Lučinou linií)
  • nakrájená cibule na jemno

Postup

Všechny suroviny i v mističce smícháme dohromady na jemno a mažeme na chléb (výborná je zejména na bavorském chlebu). Doporučuji zejména jako večeři, kdy se pomazánky nemusíme bát sníst i větší množství, jelikož je zdrojem bílkovin, omega-3 nenasycených kyselin a minima tuku.

V 80 g tuňáka ve vlastní šťávě + 20 g Lučina linii je 534 kJ. 21 g bílkovin a 3,6 g tuku.

Komentáře

1 komentář
  1. Jarka

    • 11. 11. 2014 v 13:33

    zní to dobře, já miluji rybičkovou s tvarohem