Restaurace zdravé výživy v Brně

Štítky:

V článku najdete nejen seznam restaurací zdravé výživy a vegetariánských jídelen, ale také důvod, proč si je zamilovat.

Doufám, že tímto seznamem potěším nejen ty, co se snaží stravovat zdravě či bez masa, ale i ty, co by chtěli vyzkoušet nějaká nová a někdy trošku netradiční jídla. Ale asi nepotěším ty, co nejsou z Brna, protože tentokrát se zaměřím na restaurace, které se nachází pouze v Brně. 

Důvod, proč jsem se rozhodla sepsat seznam restaurací se zaměřením na zdravou výživu či přímo na vegetariánské restaurace, je prostý. Většina z těch, co se přece jen snaží stravovat zdravě, dbá na obsah živin a nechce jíst stále ta samá jídla, nebo potřebuje zhubnout, narazí na velmi častý problém, a to, kam se jít najíst. Restaurací, fast foodů a bufetů je na každém rohu bezpočet, ale řekněme si na rovinu, pokrm, který je uvařen zdravě či s důrazem na zdravé či odlehčené varianty se v jídelníčku vyskytuje poskromnu. A tak například pro vegetariány připadá v úvahu maximálně smažený sýr s tatarkou a jako zdravější oběd se nabízí plátek kuřecího masa s rýží. Ale to se přece nedá jíst každý den. Navíc nutriční obsah určitě nebude nejvhodnější. Abych nezapomněla, ještě si přece můžeme dát zeleninový salát, který je ale pěkně zalit dressingem, a to bohužel nejčastěji z majonézy. A když se pro jistotu zeptáme personálu, z čeho dressing je, buď se na nás podívá jako na exoty a nebo řekne, že je „určitě“ jogurtový.

Tyto všechny možnosti, ale odpadnou v restauracích či jídelnách, kde se přímo specializují na zdravější přípravu stravy, či na vegetariánská jídla. Samozřejmě, že i do vegetariánských restaurací může jít ten, kdo normálně maso jí. Návštěvu bych doporučovala všem. Možná se budete divit, na jakých nejrůznějších jídlech si tu můžete pochutnat. Ačkoliv pro vás spousta názvů může být neznámá, stačí se zeptat a vše vám bude vysvětleno.

Tyto jídelny mají i další výhody. Například téměř v každé zdravé restauraci, se přes poledne vydávají meníčka, za velmi nízké ceny. Navíc na talíř si můžete naložit vše, co se vám líbí a mnohdy si můžete i zdarma přidat.

Ano, restaurace zdravé výživy vychvaluji. Je to proto, že v těch, ve kterých jsem byla, jsem byla opravdu nadšena a nevycházela jsem z údivu. Navíc většinou jsou i velmi pěkně řešeny, je v nich klid a nemusíte se bát, že budete sedět na zemi. Tedy pokud samy nechcete.

Tak a tu je slibovaný přehled restaurací a jídelen v Brně, které nabízejí to, či jsem vám tu všechno popsala. Pokud jste sami nějakou z těchto restaurací navštívili, budeme moc rádi, když nám pod článkem napíšete svůj dojem nebo názor do komentářů.

Vegetarianská restaurace a čajovna Avatár

Každý den restaurace vaří dvě různá menu, vybrat si můžete mezi klasickou českou kuchyní nebo originálním receptem z Indie, která je již tradičně vegetariánskou velmocí.

Ulice:Mendlovo náměstí 10
Web:www.avatar108.com
Kontakt:728 657 419
Otevírací hodiny:Po – Pá 11.00 – 18.00, So 11.00 -16.00
Happy hours:15:00 – 16:00 menu za 45,- Kč

Restaurace nabízí:

– Příjemné posezení v intimním a nekuřáckém prostředí
– Široký výběr vegetariánských pokrmů splňujících zásady zdravé výživy
– Orientální směsi ze sójového masa, zeleniny a ostatních darů naší přírody
– Jídla jsou upravena podle tradičních receptů indické a české kuchyně
– Pokrmy bez použití chemických dochucovadel a geneticky modifikovaných surovin

Restaurace zdravého životního stylu a vegetariánství Rebio

Jídelna je vhodná i pro ty, co nemají příliš času na oběd a spěchají, jelikož neobsluhují číšnici, ale funguje prodejní pult.

Ulice:Orlí 26
Kontakt:542 211 110

A ve Velkém Špalíčku v Brně., kde najdete samoobslužný pult s velkým výběrem salátů. V nabídce jsou samozřejmě i teplá jídla, robi nebo sójové maso v různých úpravách, skvělé pečené biobrambory. Pastvou pro oči jsou zdejší dezerty, a to i v bezlepkových variantách.

Restaurace nabízí:

– Chutná a zdravá kuchyně uprostřed centra Brna
– Nabídka vegetariánských specialit mezinárodní kuchyně a biopotravin
– Hlavní jídla, polévky, dezerty
– Příjemná a uklidňující atmosféra

Restaurace zaměřená na zdravý životní styl Aura

Restaurace, která myslí i na ty nejmenší. Je v ní totiž nově otevřený dětský koutek. A pro ty větší je v prostorách restaurace možno využít bezdrátové připojení wi-fi.

Ulice:Štefánikova 35
Web:www.aurabrno.cz
Kontakt:541 213 273
Otevírací hodiny:Po – So 10.00 – 22.00

Restaurace nabízí:

– Jídla jsou připravována z kvalitních BIO potravin od pěstitelů z celé Moravy
– Výběr vegetariánských a zeleninových specialit s použitím koření z celého světa
– Drůbeží speciality a ryby
– Velký výběr salátů
– Domácí moučníky
– Zdravé přírodní nápoje, nepasterizované pivo Bernard
– Denně výběr ze tří obědových menu (vždy aktuální nabídka na internetové adrese)

Vegetariánský bufet a prodejna Oáza

Jelikož jde spíš opravdu jen o bufet, nejsou zde židle. Tudíž se jídlo jí ve stoje a áza je především „útočištěm“ studentů. Ale pro snídani, svačinku a nebo rychlý obídek je Oaza ta pravá.

Ulice:Slovákova 2
Kontakt:539 030 507
Otevírací hodiny:Po – Pá 7.30 – 18.00

Bufet nabízí:

– Teplá jídla, polévky, nápoje, celozrnné pečivo, dezerty
– Potraviny zdravé výživy

BIO restaurace Spirála

Restauraci i příjemné posezení Vám nabízí Spirála, která je umístěná ve středu města Brna. Jak název napovídá, suroviny pochází výhradně z bio produktů a surovin.

Ulice:Obchodní galerie Orlí 3 – 2.patro
Kontakt:542 516 304

Informace čerpány z: www.vegetarian.cz, www.burfi.net, www.firmy.cz

Štítky:

Komentáře

3 komentářů
 1. Ivana

  • 7. 7. 2009 v 12:27

  Já chodím do jídelny Oaza, je pravda, že tu nejsou židle (pouze 2) a musí se jíst ve stoje, ale jídlo je výborné a za velmi příznivé ceny. Jídlo si můžete vzít s sebou do krabičky a tak si ho můžete sníst doma nebo v práci v sedě:). Mohu ji opravdu poporučit, u každého jídla máte označeno, co obsahuje, jestli je jídlo s lepkem nebo bez, atd.

  • 27. 2. 2009 v 10:43

  Dobrý den, ano, víme, kterou myslíte. Jedná se o restauraci Vitalité. O ni jsme tu nepsali, máte pravdu. Avšak v katalogu ji už zařazenou máme.

 2. šárka

  • 25. 2. 2009 v 13:58

  Možná jsem se přehlédla, ale nenašla jsem zdravou restauraci, co sídlí na Lidické… V budově bývalého Tuscula (vedle Městského divadla) Styl a prostředí je stejné jako v Rebio ve Špalku a na Orlí, jenom možná o trochu menší výběr, ale fajn místo.