Nápoje

Předvánoční smoothie z kaki

Smoothie neboli fresh juice je nápoj vhodný jako rychlá snídaně nebo svačinka. Vyrobit si ho můžete z jakéhokoli rozmixovaného ovoce, zeleniny či obojího, s přidáním vody, mléka, jogurtu, minerálky, ječmene…s oříšky, semínky nebo kořením všeho druhu. Přidat do tohoto nápoje lze opravdu vše co máte rádi.

Nápoje

Domácí rýžovo – kokosové mléko

Pokud máte alergii na bílkovinu kravského mléka (kasein) nebo intoleranci na mléčný cukr (laktózu) a nebo máte jenom chuť na změnu, zkuste si doma vyrobit sami rýžové mléko ovoněné kokosem.

Nápoje

Domácí ledová káva a ledová tříšť

Domácí přípravou můžete klasickou podobu ať ledové kávy nebo ledové tříště docílit ještě větší chuťové slasti při nižší kalorické hodnotě.
Snižte množství cukru nebo ho úplně nahraďte přírodní stévií, smetanu zaměňte za mléko a do tříště dejte čerstvé kousky ovoce…

Nápoje

Zimní punč

Vrátili jste se promrzlí z procházky a chcete se něčím voňavým zahřát? Připravte si punč, který s Vámi mohou popíjet i děti a který si můžete vzít s sebou i do termosky na hory či výlet.
V receptu je také uvedena alko-varianta, kterou si po dlouhé procházce můžete také občas bez výčitek vychutnat.

Nápoje

Koktejl z Goji (Kustovnice čínské)

Máme tu podzim a s ním na nás občas při zachmuřeném dni padne únava. Proti ní můžeme bojovat například šálkem kávy nebo zkuste náš koktejl z Kustovnice čínské, která je receptem na dlouhověkost a zdraví. Je nabitá aminokyselinami, včetně esenciálních, vitamíny B1, B2, stopovými prvky i betakaroteny.

Nápoje

Ananasovo-jogurtový koktejl

Připomeňte si atmosféru léta tímto tropickým nápojem. Zamilujete si ho.

Nápoje

Fresh banana juice

Postup a tipy na čerstvý banánovo-pomerančový džus. Tento nápoj vás nejen osvěží a zasytí, ale také pozvedne vaši náladu. Ideální v rámci dopolední svačinky.

Nápoje

Banánový shake

Tenhle nápoj vás zaručeně nastartuje. Můžete si ho dát na snídani či na dopolední svačinku. A ani po sportu vás nebude tížit v žaludku.

Nápoje

Zázvorový čaj s medem

Čaj, který oceníte právě v zimě, dokáže Vás zahřát a teplo prostoupí celým Vaším tělem. Navíc je to účinný bojovník s nachlazením, ale i jinými zdravotními neduhy.

Nápoje

Jablečný čaj na zahřátí

Vynikající jablečný čaj se skořicí, který Vás především v chladných dnech pěkně zahřeje. Navíc s kousky jablek poslouží i jako zdravá svačinka.

Nápoje

Jogurtový koktejl s ovocem

Univerzální recept na ovocný koktejl. Tento mléčný nápoj se hodí jako rychlá snídaně či jako svačinka. Já sama doporučuji borůvky. A nemusíte čekat na jejich čas, klidně můžete použít ovoce mražené.

Nápoje

Ranní vzpruha

Zkuste tentokrát snídani v jiném stylu. Vyzkoušejte koktejl, který obsahuje banán, maliny či jahody a podmáslí. Získáte tak energii, vitaminy a ještě si pochutnáte.

Nápoje

Oranžové podmáslí

Lahodný nízkotučný vitaminový nápoj, který je připraven z podmáslí a ovoce, které jak asi správně tipujete, je oranžové.

Nápoje