Pečivo

Chléb bez mouky a plný semínek

Ochutnali jste někdy chleba bez mouky plný oříšků a semínek? Obsahuje ohromné množství živin, zdravých tuků, a přestože neobsahuje žádnou mouku, krásně drží pohromadě. Výborně chutná jen tak samotný nebo na sladko potřený domácím medem.

Pečivo

Silvestrovská veka a ještě něco navíc

Silvestr bez obložených chlebíčků nebo jednohubek?… To by nebylo to pravé pohoštění. Když si vybíráme veku nebo rohlíky v obchodě, často volíme bílou formu bez vlákniny, a tak trochu i bez chuti. Dnes vás naučíme chutnější a zdravější veku, či rohlíky připravené doma.

Pečivo

Vánočka, která se vždy povede…

Vánočka patří k Vánocům stejně jako nazdobený stromeček, a to ať už pečená doma nebo zakoupená v obchodě. Upečte si vánočku, která všechny Vaše blízké ohromí a v alobale a spížce vydrží až týden měkká. Přinášíme Vám variantu jak pro přípravu těsta v pekárně, tak pro klasické ruční hnětení těsta vařečkou.

Pečivo

Jednoduchý celozrnný chléb

Přinášíme recept na celozrnný chléb, který zvládnou všichni, kteří s vařením a pečením nemají moc velké zkušenosti. Je jednoduchý, není třeba domácí pekárna a stačí jen mouka, voda a sušené droždí. A ty 3 hodiny čekání než bude kompletně hotov, za to stojí.

Pečivo

Grahamové sypané žemle (grahamky)

Žemličky, kterými můžete zcela vystrnadit ze svého jídelníčku bílé rohlíky. Uvidíte, že jak je jednou ochutnáte, už nebudete chtít jiné.

Pečivo

Ořechový chléb

Jste milovníkem ořechů nebo Vám zbyly ještě ořechy a nevíte, co s nimi? Nabízíme Vám recept, kde je zužitkujete a navíc si moc pochutnáte. Chléb, který se dá jíst samotný, jak je dobrý.

Pečivo

Rychlý chléb

Upečte si tento chlebík, který je hotov raz, dva, tři. Díky podmáslí je velmi chutný a s kombinací ovesných vloček funguje jako balzám pro naše zažívání a pro krásnou pleť.

Pečivo