Saláty

Salát s pečenou řepou a kozím sýrem

Syrová zelenina v zimě není příliš chutná a její cena často šplhá do závratných výšin. Využijte sezónní zeleniny a připravte si salát s pečenou řepou. Pokud nefandíte kozímu sýru, nahraďte ho třeba mozzarellou (light) nebo Hermelínem Figura.

Saláty

Lahodný chřestový salát

Chřest je považován za královskou zeleninu. Oblíbený je hlavně ve Francii, Nizozemsku a Itálii, ale i u nás si našel své příznivce. Je nízkokalorický, obsahuje vitaminy, vlákninu, minerální látky, a proto by neměl chybět v jarním menu…V tomto receptu je podáván jako osvěžující salát, který se hodí jak k masům, tofu, sýrům i rybám.

Saláty

Luxusní salát z pečené červené řepy

Dnešní salát z červené řepy si oblíbí i ti, co řepu příliš „nemusí“. Chuť balsamika, medu, tymiánu s pečenou řepou a lahodným sýrem vás příjemně překvapí. Jako bonus vaše tělo získá minerální látky, hořčík, draslík, měď, železo,…zvýší množství červených krvinek a sníží cholesterol…to vše dokáže řepa.

Saláty

Kuskusový salát se zeleninou a tofu

Vyzkoušejte recept na velmi nenáročný a zdravý salát, který však dokáže zasytit. Tento salát je jak stvořený „do krabičky“ jako oběd do práce.

Saláty

Jednoduchý zeleninový salát se sýrem

Tento jednoduchý salát, pro někoho známý pod názvem Holandský, si určitě oblíbíte nejen pro jeho jednoduchost, ale protože je skutečně výborný. Doporučuji si ho udělat den předem a vzít si ho do práce jako lehčí oběd.

Saláty

Sytý těstovinový salát nejen s brokolicí

Jednoduchý salát, který vám nezabere moc času. Zato dokáže pořádně nasytit, protože v něm najdete mimo zeleniny i vejce a kuřecí šunku. Vegetariáni mohou vyzkoušet verzi s tofu.

Saláty

Salát s kuřecími nudličkami

Přinášíme vám recept na jeden z nejrychlejších salátů, který vás zasytí a také zachutná. Ideální pro neustále zaměstanané a také pro ty, co neradi „vyvařují“.

Saláty

Salát z červené čočky s rajčaty

V jednoduchosti je krása – tak by se dal vystihnout tento recept. Avšak mimo jeho jednoduchou přípravu a nenáročnost je také výjimečně dobrý a zdravý.

Saláty

Tuňákový salát na toasty

Recept na tuňákový salát či pomazánku je velmi snadný, avšak díky použitým surovinám se jedná o jedinečný zážitek pro chuťové buňky.

Saláty

Waldorfský salát s tofu zálivkou

Recept spojující suroviny k sobě tařka nespojitelné. Avšak vše je možné a tento salát jen dokazuje, jak se vyplatí vymýšlet stále nové kombinace a experimentovat. Vyzkoušejte a uvidíte.

Saláty

Sýrový salát s okurkou

Salát s několika druhy sýrů si určitě oblíbíte. Je osvěžující a hodí se pro jakoukoliv příležitost. Navíc u něj můžete využít i tofu nebo Šmakouna.

Saláty

Rýžový salát na sladko

Mlsným jazýčkům nebo experimentátorům v kuchyni se zaručeně bude líbit tento recept, protože použité suroviny se u nás do rýže obvykle nepřidávají. Ale změna je život.

Saláty

Kuřecí salát s celerem a ananasem

Zbylo Vám kuřecí maso z předchozího pokrmu? Nebo máte chuť na ne zcela tradiční, ale výborný salát? Či snad oboje? V tom případě Vám představujeme tento salát, který Vás jistě zaujme.

Saláty