Mateřství a děti

Nutit nebo nenutit batolata do jídla?

Co tedy když dítě nechce jíst? Nechat jej vyhladovět nebo je lepší mu podstrojovat jen jeho oblíbená jídla? Mnoho maminek řeší tuto situaci. Následující článek přináší tipy, které je dobré vyzkoušet, pokud se vaše dítě v jídle tzv. “šťourá”.

batole, neofobie, odmítání, porce, růst

Jak s dětmi hovořit o správné výživě?

Obezita je zákeřná a těžko léčitelná nemoc. Spolu s nadváhou obtěžuje život zhruba čtvrtině dětí v České republice. Dnes si proto představíme pár základních pravidel, jak s dětmi o správné výživě hovořit.

fantazie, obezita, pravidla, tipy, výživa dětí

Příkrmy

Stále ještě kojíte, ale vaše děťátko už povyrostlo a začíná se velmi zajímat o to, co jí ostatní. Dává tím najevo, že je pomalu na čase začít přikrmovat. Přečtěte si v našem článku, kdy a jak se doporučuje s příkrmy začínat.

hygiena, nesnášenlivost, příkrmy, zelenina

Na co si dát pozor v jídelníčku při kojení?

Kojíte a lámete si hlavu s tím co jíst či nejíst? Některé potraviny jsou v období kojení méně vhodné, ale není třeba se již předem vzdát všeho, co by mohlo způsobovat problémy s nadýmáním či vyvolat alergie.

Mateřství a děti

Plánované početí a výživa

Plánujete miminko a myslíte si, že výživa v tomto období nehraje žádnou roli? Ale již nyní můžete ovlivnit správný vývoj děťátka, naučte se vhodným stravovacím návykům.

Mateřství a děti

Kouření v těhotenství a při kojení

Doba těhotenství a následně kojení by měla být pro ženu a její blízké okolí dostatečnou motivací k tomu, pokusit se přestat kouřit. Proč? Důvody vám budou zřejmé po přečtení tohoto článku.

Mateřství a děti

Těhotenství – jíst za dva?

Jste těhotná a víte, že ve vašem těle roste nový jedinec. Chcete mu dopřát to nejlepší, a tak mu i sobě dáváte samé dobrůtky. Avšak je vhodné jíst v těhotenství za dva? Přečtěte si, jaká je skutečnost.

Mateřství a děti

Kojení

Dát miminku to nejdůležitější neznamená jen drahý kočárek, krasně vymalovaný pokojíček a luxusní chrastítko. Na start do života bude potřebovat také vhodnou výživu, která zajistí jeho zdraví.

Mateřství a děti