Salátové pokušení

Štítky:

Už jste ochutnali nějaký druh balených listových salátů? Ten kdo ano, určitě mi dá za pravdu, že všechny ty čerstvé, křupavé a chutné natrhané kousky salátů se nedají srovnat s volně zakoupenou hlávkou salátu.

Řekněme si otevřeně, kdo si koupí v obchodě listový salát (od hlávkového, ledového až po různé druhy jako je lollo rosso apod.), aby si např. k večeři na talíř přiložil pár listů tohoto salátu…ano, možná na ozdobu a nebo jako salát s octovou zálivkou. Ale i tak sníst 100 g a více nějakého z těchto volně prodejných hlávek salátů v podobě zeleninové oblohy nepředstavuje zrovna to, na čem bychom si asi pochutnali. (Dokonce to naopak bývá právě ten list salátů, který lidé v restauracích v rámci zeleninové oblohy většinou nesní.)

Avšak to je velká škoda, listová zelenina obecně obsahuje velké množství důležitých látek (zejména kyselinu listovou, důležitou zejména pro ženy, které plánují potomka, ale také během těhotenství, ale i další vitaminy C, E, K a minerální látky Ca, Mg) a mají tedy vysokou výživovou hodnotu.

Navíc jejich výhodou je i to, že mají minimální energetickou hodnotu a vysoké procento vody (až 90 %).

Easy to eat

Přináším vám však možné řešení, jak zvýšit příjem listových salátů. Možná jste už v obchodech obzvláště v těch větších, viděli různě namíchané balené saláty, které jsou obvykle někde v chladničce či chladícím boxu. Radím vám, vyzkoušejte je. Tyto balené saláty jsou opakem volně kupovaných hlávek salátů. Žádná nevýrazná chuť. Naopak jsou osvěžující, vydrží déle křupavé a co je jejich neocenitelná výhoda v dnešní uspěchané době, je to, že se nemusí už omývat, trhat či jinak opracovávat. Jen ho rozbalíte a můžete konzumovat.

balený listový salát

Všechny vlastnosti těchto balených fresh salátů je předurčují k tomu, abyste je přidávali, kam to půjde. Do těstovinových salátů, zeleninových míchaných salátů, které si můžete vychutnat s kousky kuřecího masa, sýrů, tofu, cottage, tuňákem… . Můžete vyzkoušet i méně tradiční způsob, a to přidat k nim třeba mandarinku či pomeranč.

V obchodě

Obvykle se prodává více druhů, kde najdete různý mix salátů, ale jsou i takové, kde je jen jeden druh salátů. V některých bývá naopak i mrkev, méně tradiční čekanka či hořké Radicchio.

Já sama jsem tyto saláty objevila v obchodních řetězcích Billa, Tesco či Interspar. Sáčky s fresh saláty mají okolo 200 – 300 g.

Jedině, co by vás od jejich koupě mohlo odradit, je jejich vyšší cena, která se pohybuje od 20 – 40 Kč za sáček.
Ale na druhou stranu, když jsou lidé ochotni toto a mnohem více za doplňky stravy a vitaminy v tabletkách, proč tělu nedopřát něco kvalitního a zdravého a ještě si pochutnat.

Štítky:

Komentáře

1 komentář
  1. Nadik

    • 3. 1. 2009 v 18:19

    Velký souhlas :) Tyto salátky si oblíbil i můj přítel, zrovna dneska jsme každy měl velkou misku s olivovým olejem a pár zelenými olivami na večeři :)
    Po svátcích ideální večerní odlehčení :D