Tip na vánoční dárek – nutriční váhy

Štítky:

Vánoční atmosféra dorazila i na Viviente, a tak jsme pro Vás vymysleli tip na vánoční dárek. Možná netradiční, ale nutriční.

Máme za sebou Mikuláše, vánoční nákupy jsou v plném proudu a vy možná stále nevíte jaké dárky nakoupit. S tímto problémem se vám pokusíme pomoci příště ve větším měřítku, dnes to bude pouze jeden vánoční tip.

Jedná se o tzv. nutriční kuchyňské váhy, které narozdíl od běžných kuchyňských vah, dokáží pomocí navolených programů přesně zjistit „vše“ o dané potravině, kterou jste na váhu právě položili. Pod slovíčkem „vše“ se ukrývá, vedle hmotnosti, podle typu vah, několik nutričních hodnot:

  • sacharidy
  • bílkoviny
  • tuky
  • kilokalorie
  • cholesterol
  • vlákninu
  • vápník
  • sodík
  • výměnné jednotky pro diabetiky (BE)

Obvykle je naprogramované na těchto vahách okolo 950 – 999 potravin, 50 potravin si můžete uložit do svých „oblíbených potravin“.
nutriční váha 1

Kdo nutriční váhy určitě ocení

Nutriční váhy určitě nepotřebuje běžný člověk, který se chce jen stravovat zdravě či lépe řečeno správně. Na to mu stačí znát zásady zdravé výživy a držet se těchto pravidel. Ale váhy určitě ocení lidé, kteří jsou kvůli svému onemocnění nuceni hlídat si množství sacharidů, bílkovin, tuků či sodíku a především energie. Samozřejmě, že existují tabulky, které většinou obdrží od svého ošetřujícího lékaře, diabetologa nebo nutričného terapeuta. Ale přece jen práce s nimi je velice zdlouhavá a málokdo je dodržuje, pokud není v přímém ohrožení života.
Ale samozřejmě jsou i výjimky, které sama obdivuji.
Tudíž diabetici, lidé s onemocněním ledvin, se zvýšeným cholesterolem, krevním tlakem, také aktivní sportovci a v neposlední řadě obézní lidé by mohli tuto váhu ocenit.

Na co si dát pozor při koupi

Těchto vah není na našem trhu zatím velký výběr, ale i přesto se některé dají označit za vhodnější a s některými byste mohli být naopak nespokojeni.

Podle toho, co jsem viděla či se informovala, jsou bohužel ty dražší váhy lépe vybavené a informují o více hodnotách. Třeba ne všechny informují o výměnných jednotkách pro diabetiky. Proto je dobré najít si takovou, která zobrazuje vámi požadované parametry.

Také se informujte, zda váha funguje v českém jazyce, protože některé jsou naprogramované anglicky a také potraviny jsou v angličtině. Což může práci s váhou ztížit.

Cenová relace

Požádejte někoho s dlouhýma rukama, protože budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Ceny těchto vah se pohybují zhruba od 1000 – 3000 Kč. Váhy raději kupujte ve specializovaných prodejnách, kde byste si mohli eventuálně váhu i vyzkoušet.

Zkuste začít v kuchyňských vahách.

Pokud máte zkušenosti s těmito váhami, budeme rádi, když se s nimi svěříte i ostatním čtenářům v komentářích.

Příště vám tedy přineseme další tipy na vánoční dárečky zaměřené na sport, kuchyni, zdraví a Vaši pohodu.

Štítky: