Tipy na vánoční dárky (nejen) pro nadšence zdravého životního stylu

1. adventní neděle je tady a hlavou se určitě mnoha z nás honí myšlenky, co komu připravit pod stromečkem za příjemný a ještě praktický dárek, který obdarovanému způsobí radost. My jsme se v článku zaměřili zejména na dárky, které udělají radost každému, kdo se zajímá o zdravý a aktivní životní styl. Takže máte-li v okolí někoho takového, určitě nahlédněte a třeba vás inspirujeme.

Proteinová „bonboniéra“

Proteinové tyčinky zabalené opravdu v luxusním obale připomínající bonboniéru. V tomto balení se skrývá 8 tyčinek různých příchutí, díky které si obdarovaný přijde pak na tu svoji oblíbenou.

Jedna tyčinka má 60 g a energeticky dodá 900 kJ. Z toho je 18 g bílkovin,  jen okolo 20 g sacharidů a 8 g tuku. Tyčinka je bohatá i na vlákninu, které má skoro 8 g.

Je slazena steviolglykosidy – tedy jednoduchého sacharidu (cukru) má jen 3 g.

Je bez lepku.

V dárkovém balení prodává značka Nutrend i Excelent proteinové tyčinky (85 g), ale i proteinové syrovátkové prášky Deluxe různých příchutí.

Proteinový prášek + shaker

Dělení proteinových prášků je sice na jednu dlouhou přednášku, ale rozhodně nic nezkazíte syrovátkovým proteinovým práškem, který je ideální zejména pro doplnění lehce vstřebatelných bílkovin pár minut po cvičení.

Ideálně doporučuji syrovátkový koncentrát či izolát. Zde je rozdíl zejména v dalším obsahu živin (tuků a sacharidů), ale u obou je již často množství ostatních živin zanedbatelné. Zlatá střední cesta je koncentrát. Izolát je zcela zbaven sacharidů a tuků, ale také je to na chuti více poznat. Dále vybírejte s co nejmenším výčtem surovin ve složení a s co nejmenším množstvím umělých sladidel (max. jen stévie, popř. sukralóza) a průmyslových barviv.

Dnes využití proteinového prášku „šahá“ mnohem dále než jen jako nápoj po sportu, ale má velké využití v kuchyni. Tam může být využíván do nejrůznějších jídel (do ovesných kaší, palačinek, lívanečků, dezertů, do zdravějších buchet) pro zvýšení obsahu bílkovin.

No a samozřejmě nezapomeňte i na shaker, kterých je dnes na trhu opravdu hodně a jeden je nápaditější než druhý (ať designem nebo funkčností).

 Fitness náramek

Fitness náramek je ideální věcička pro všechny, kteří si rádi plní své cíle, které si vytyčí. A proč ne zrovna v pohybové aktivitě?! Náramky mohou být úžasnými motivátor. Věřím, že každý rád pro sebe něco udělá a plnit 10 000 kroků denně se může stát denní zábavou. Minimálně úkolem. A věřte, že právě i zcela přirozený a nejlevnější pohyb může vést k odbourávání tukové tkáně. Už jen pokud denně nachodíte ani ne 5000 kroků a nyní se zaměříte, abyste nachodili 8000 kroků denně povede to ke změně, kdy výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Dnes je obrovské množství náramků různých cenových kategorií, které umí mnohem více než jen počítat kroky. Umí monitorovat spánek, dokáží měřit tepovou frekvenci, slouží jako budík, můžeme je propojit se svým chytrým mobilním telefonem, takže dokáží například informovat i o SMS, volání. Některé slouží i jako hodinky, pokud mají i displej.

Rozdíly jsou pak např. v délce výdrže na 1 nabití – kdy jsou náramky, které nemusíte nabíjet rok, měsíc, ale také jen 5 dní… .

Jelikož sama patřím mezi ty, které to opravdu baví a motivuje, už jsem vlastníkem a „zkoušečem“ druhého fitness náramku. Stále je ve mně snaha pokořit denně minimálně 10 000 kroků. Takže člověk pak opravdu chodí, kde se dá :).

Diář – sportovní, jógovýsport diarysport diary uvnitř

Už i na českém trhu se objevily diáře (na 2016), které neslouží jen k prostým zápiskům úkolů a schůzek, ale ukrývají v sobě mnohem více pro člověka, který se rozhodl změnit svůj životní styl. Diáře motivují k pohybu, ke zdravému stravování, k tomu, abychom si zapisovali své změny a další cíle…

A co je psáno, to je dáno. Rozhodně to pro někoho může být velký pomocník při cestě za změnou.joga diář

Jóga diář svůj popis příliš nepotřebuje. Ale věřím, že si své příznivce najde. Diář obsahuje velmi pěkné obrázky jednotlivých jógových pozic (=asán) a jejich popis, na co je vhodná, na co dávat pozor…atd.

 

Mixit – Ronnieho fitness mixronnieho fitness mix

Myslím, že Mixit už dnes nemusím představovat, ale dnes stojí za zmínku speciální mix. Určitě každý nadšenec do sportu a vyváženého jídla nepohrdne variantou mixu s názvem Ronnieho  fitness mix, kde je zastoupeno vyšší množství bílkoviny, než u ostatních mixů (a to 17 g na 100 g).

No a pokud to chcete vzít z gruntu, tak tubus nechte dát do dárkové krabice i s miskou a lžičkou. Misek je na výběr poměrně velké množství a věřím, že každému ráno vykouzlí úsměv na tváři.mixit krabice

Tuňákové saláty

Asi se budete smát, co tu dělají tuňákové saláty…ale myslím, že není nikdo, kdo by tento druh nemiloval. Jsou vyvážené, chutné, ideální i na cesty, pohodlně se jí a hodí se jako ideální rychlá varianta oběda či večeře s celozrnným pečivem či knäckebroty.

rio mare

Jen mi asi každý dá za pravdu, že jejich cena je opravdu velmi vysoká a dají se kupovat snad jen v akci. Tak snad Ježíšek na nějakou natrefí a pár balení nechá pod stromečkem :-).

Krabičky/tašky na jídlo

fitmark taškaTi, co se snaží jíst pravidelně a často, ví, že je PŘIPRAVENOST nade vše. A proto vlastnit plno krabiček a nejrůznějších dóziček není nikdy na škodu. A samozřejmě přednost mají ty originální a vtipné, aby to chystání jídla do nich bavilo.

happy jackson box na oběd

Dalším dárkem pro ultra chystače jídla na celý den může být rovnou celá taška na jídlo, která je termo a obsahuje plno boxů na jednotlivé chody.

 

Poukázka na analýzu složení těla na InBody 230

Samozřejmě na tomto místě nemůže chybět i tip přímo na služby naší výživové poradny VIVIENTE, protože věříme, že součást změny životního stylu je odborné výživové poradenství. Ale třeba i jen právě analýza složení těla, která může udeřit ten pomyslný hřebíček do hlavičky a odstartovat další změny.

poukázka 500 kč poradna vzor VODOZNAK

Dárek může být vstupní analýza složení těla s důkladnou interpretací výsledků a doporučením, ale také třeba 5x rychloměření na InBody pro někoho, kdo už pracuje na svých změnách a jen ho zajímá vývoj. A v neposlední řadě můžete někomu blízkému věnovat kompletní odborné poradenství, pokud si sám neví rady a „plácá“ se stále na jednom místě a potřebuje spíše správné vedení a motivaci.

Permanentka na cvičení

cviceni o Vanocich

Zdroj: http://www.zazzle.co.uk/fitness+cards

Pro nadšence aktivního života může být výborným dárkem permanentka na cvičení. Avšak u tohoto dárku doporučuji být si jistí, kam daný obdarovaný chodí a raději jej bez upozornění nenutit do něčeho, do čeho se sám zcela nerozhodl. Udělat totiž tento krok je někdy velmi těžké a trvá to dlouho, že ani permanentka není ten správný „nakopáváč“. Spíše je to pak z nutnosti.

Ale pokud máte někoho, kdo každý týden 2x chodí do posilovny, či by dokonce ocenil služby trenéra, nebo kdo chodí pravidelně na spinning/TRX/heat/jógu/plavat…atd…tam to bude trefa do černého.

Poukaz na masáž

Ano, i relax a odpočinek patří do zdravého životního stylu…a myslím, že zde to bude vždy dokonalý dárek. Vždyť na chvíli se zastavit a nechat o sebe pečovat by si přál každý z nás (ideálně denně :D).masažírna černobílá

 

 

 

 

 

 

 

Všechny uvedené tipy jsou na sepsané na základě vlastních zkušeností, NE na základě placeného reklamního sdělení.

Komentáře

3 komentáře
 1. Adéla

  • 30. 11. 2015 v 21:00

  Od Mixitu jsem letos pořídila adventní kalendář a už jsem jejich výrobky obdarovala vždy s úspěchem pár členů rodiny :) Proteinová bonboniera vypadá moc pěkně, musím vyzkoušet aspoň nějakou tyčinku.

 2. Dana Čadová

  • 30. 11. 2015 v 18:00

  Super dárky.Když se mě manžel zeptal co bych chtěla k vánocům ,tak jsem rovnou řekla permanentku do fitka na dvacet vstupů a po cvičení nějaké masáže.Pro mě super dárek a hlavně žádná nepovedená dárková překvápka. :) Proteinová „bonboniéra“ moc dobrý dárek i na Mikuláše :)

 3. Ing. Martin Tuček

  • 30. 11. 2015 v 15:17

  Výborný článek! Možná ještě doplnit o nějaké činky či (pří)stroje na cvičení :-) Ale to už jsou dárky z kategorie luxus :-)