Úspěchy našich klientů v poradně za rok 2014 – 3. část

Těmito posledními 4 klienty uzavíráme náš motivační seriál Úspěchy klientů z poradny Viviente za rok 2014, kdy jste mohli vidět celkem 10 lidí, kteří nejen, že změnili svůj vzhled, velikost oblečení, zlepšili si zdravotní stav a často i psychický, ale zejména celý svůj životní styl.

Tak těmito posledními 4 klienty uzavíráme náš motivační seriál Úspěchy klientů z poradny Viviente za rok 2014, kdy jste mohli vidět celkem 10 lidí, kteří nejen, že změnili svůj vzhled, velikost oblečení, zlepšili si zdravotní stav a často i psychický, ale zejména celý svůj životní styl a já věřím, že jim to vydrží :-).

Držíme palce i vám, co se rozhodli změnit svůj postoj ke stravování, cvičení a chcete se cítit lépe a jít si za svým cílem. Pro všechny, co chtějí podporu a motivaci, aby si svůj sen také splnili, jsme tu pro Vás. Tato práce nás naplňuje baví už minimálně 5 let, právě kvůli vám a vaší snaze na sobě chtít něco změnit.

Budete-li chtít pomoci, poradit, povzbudit, přeměřit :) přijďte za námi do poradny VIVIENTE v Brně.

1. Petr – 26 let

Za 7 měsíců – 19,9 kg tuku.

A -11,6 % celkového tuku v těle.

U Petra šlo o velkou změnu zejména ve stravování, kdy jsme jídelníček změnili o 180 stupňů. Zejména velký problém byl ve vysokém příjmu jednoduchého sacharidu nejen v jídle, ale zejména v ochucených minerálních vodách. Kdy se to až nezdá, ale 1,5 láhev může mít až 90 g cukru. (Kdy denní spotřeba cukru by neměla překročit u Petra okolo 70 g na den, ale cukr jíme také např. v ovoci.)

Významná změna začala také v oblasti pohybu, kdy Petr začal nejpřirozenějším druhem pohybu, a to CHŮZÍ. Začal monitorovat své kroky za pomocí aplikací v mobilu a pořídil si také fitness náramek. A věřím, že díky těmto „motivátorům“ dokázal nemožné. Denně nachodil denní limit 10 000 kroků, ale není pro něho problém i 20 000 kroků.

Petr je příkladem toho, jak se dá redukovat tuk pomocí (pro spousty lidí pouhé) chůze a správně sestaveného jídelníčku. Není třeba chodit do posilovny, když vás to nebaví. Ale neměli bychom hledat výmluvy, proč nejít ven se projít.

Před Petrovými výsledky se opravdu klaním za takovou poměrně krátkou dobu. Ale u Petra je vidět, že to vzal jako svou kompletní změnu se vším všudy.

PETR - vstupní měření 5.5.2014

PETR – vstupní měření 5.5.2014

PETR - zatím závěrečné měření 4.12.2014

PETR – zatím závěrečné měření 4.12.2014. Už nyní je Petr nový člověk a to věřím, že rozhodně nejsme u konce.

PETR - historie vnitřní tuk

PETR – historie vnitřní tuk

 

2. Jana – 52 let

Za 7 měsíců – 9,9 kg tuku.

A -8 % celkového tuku v těle.

Jana přišla s bohužel velmi častým jídelníčkem žen, které jsou v práci velmi vytížené. A to, že téměř nejedla a odbývala se.

Samozřejmě následkem odbývání a nejezení přes den bývají neuvěřitelné chutě. Takže je těžké odolat svodům, jako jsou čokoládky, buchty a jiné sladkosti – které doplní rychlou energii co nejrychleji.

U Jany se navíc mísila snaha hubnout, takže její odbývání nebylo jen nestíháním, ale i tím, že si často myslela, že to dělá správně. Když večer večeří třeba jen jogurt.

Tyto výsledky jsou odrazem toho, když se člověk přestane bát jídla a věří nám :).

Ačkoliv vím, že paní Jana se stále utvrzovala v tom, zda nejí moc. Dle výsledků jsem ji vždy říkala, že i kdyby ano, tak je parádní, že s tím redukuje tukovou tkáň!

Nechceme, ale by lidé jedli málo, ale SPRÁVNĚ!

JANA - vstupní měření 14.1.2014

JANA – vstupní měření 14.1.2014. Je zde velmi vidět nepoměr mezi svalovou a tukovou tkání = často vyhladovělý organismus díky nepravidelnosti a odbývání se ve stravování.

JANA - zatím poslední měření 17.8.2014

JANA – poslední měření 7.8.2014

JANA - historie vnitřní tuk k 7.8.2014

JANA – historie vnitřní tuk k 7.8.2014

3. Petr – 30 let

Za 11 měsíců – 7,9 kg tuku a + 2 kg svalové hmoty.

Petr je klient, který přišel s velmi dobrými výsledky. Vše přesně jak má být dle norem. Ale i to se stává, že lidé jsou s těmito výsledky nespokojeni a nechtějí měnit své složení těla z důvodu zdraví, ale zejména estetiky, vlastního pocitu…

Někdy je těžké se vžít do této role, ale je pravda, že u můžu je možné dostat se s tukovou tkání velmi nízko, aniž by to bylo nebezpečné (oproti ženám) a pokud vidíme chyby ve stravování (nebo spíše mezery :) ), tak proč je neodstranit.

Petr je odstranil, a proto můžete koukat na doslova ještě neuvěřitelné rozdíly, kdy z výborného se stalo dokonalé.

(Máme za sebou měření i nyní v novém roce 2015 a Petr výsledky potvrdil a dokonce i po Vánocích ještě trošku snížil % tuku díky nárůstu svalové hmoty.)

Petr cvičil a cvičí dále, jak byl zvyklý.

DOŠEK - vtupní měření 7.1.2014

PETR – vstupní měření 7.1.2014 . U tohoto složení těla není moc co dodat. Vhodný poměr mezi svalovou a tukovou tkání. % tuku zcela v normě.

DOŠEK - zatím poslední měření 3.12.2014

PETR – přeměření z 3.12.2014. Co dodat ?! :) 6% tuku v těle mluví samo za sebe. Buchtičky na břiše se dostavily.

DOŠEK - historie vnitřní tuk

PETR – historie vnitřní tuk. Díky pravidelnosti v jídle je vidět, že ačkoliv Petr neměl nebezpečnou hodnotu vnitřního tuku, stejně šel moc hezky dolů a stabilizoval se na ideální hodnotě.

4. Míša – 25 let

Za 8 měsíců – 12,2 kg tuku.

A  -9,2 % celkového tuku v těle.

Míša je velmi obdobným příkladem jako 1. Petr v článku.

Opět je zde vidět obrovská vnitřní vůle něco změnit. Mimo velmi důsledného dodržování jídelníčku, což se zdá ani Míši nečiní problémy, se začala velmi hýbat. Ačkoliv Míša neměla moc času, pracuje 12 hodin, tak přece jen si dokázala najít skulinky a začala chodit pěšky z práce či do práce, a najednou se pro ní chůze stala vším. A chodí, kde může pěšky. Opět je velkým pomocníkem krokoměr.

Postupně začala přidávat i různé workouty doma, ale jsem moc ráda, že to nepřehání. Všeho moc škodí.

Přesto výsledky (i Míša :)) ) opět vypadají velmi dobře!

I když věřím, že ještě nás změny čekají.

MÍŠA - vstupní měření 21.3.2014

MÍŠA – vstupní měření 21.3.2014

MÍŠA - zatím psolední měření 25.11.2014

MÍŠA – zatím poslední měření 25.11.2014

MÍŠA - historie vnitřní tuk

MÍŠA – historie vnitřní tuk

 

Víc než kdy jindy apeluji na to, že změny musí bavit. Jinak u nich dlouho nevydržíte. Jak se začne něco dělat, protože to musím dělat, ale nemám k tomu vztah, je to cesta odsouzena k zániku.