Vítr v kuchyni, aneb čím zpestřit jídelníček

Štítky:

Všechny potraviny jsou ozkoušené a věříme, že tak jak chutnali nám, budou chutnat i vám. K tomu všemu jsou vždy něčím vhodnější (více vlákniny, méně tuku, více masa), než jejich kamarádi ve stejném regále v obchodě. Zkuste a uvidíte!

Tuňákový salát Sun&Sea

PhotoGrid_1383830991280

Pro všechny, kteří mají rádi tuňákové saláty a jejich oblíbenec je např. známý RIO MARE, mám dobrou zprávu. Na trhu existuje jeden, co mu je docela podobný a přece jen je o pár penízků levnější. Podobní si jsou jak velikostí (160 g), tak vzhledem, ale i chuťově je velmi podařený. Rozdíl je v použitém oleji, který zde je slunečnicový. Doporučuji zejména lidem, kteří rádi mírně pikantní jídla. Tento salátek totiž mírně pálí.

Zatím jsem jej našla jen v Tescu.  V odkazu najdete i podrobnější složení.

 • Energie je na 100 g výrobků (MEXICANA):  827 kJ
 • Bílkoviny: 11,7 g
 • Sacharidy: 10,8 g
 • Tuk : 12 g, kdy nasycené z nich jsou jen 1,8 g, naopak je to výborný zdroj omega 3- nenasycených mastných kyselin

 

Kuřecí párky s 80% masa – Vodňanské kuře

PhotoGrid_1383831054014

 Všichni víme, že uzeniny do zdravého jídelníčku nepatří (hodně tuku, hodně soli), avšak zdravý životní styl je o tom, nejíst méně vhodné potraviny neustále a kompenzovat příjem pohybem.

Proto jednou za čas si můžeme dopřát něco, čím jídelníček zpestříme a nemusíme mít výčitky, pokud se aspoň zaměříme na kvalitu výrobku.

A lepší je vědět, co se dá koupit mezí vším tím nepřeberným množstvím uzenin vhodnějšího, než si koupit cokoliv.

Proto přinášíme tip na Originál české párky s 80% kuřecího masa – výrobce Vodňanské kuře.

Na trhu jsou sice i 85% od značky Ponnath, které jsou vepřové, ale ať nejíme stále to stejné dokola a máme možnost výběru. 

Bohužel moc velký výběr na trhu uzenin není, na druhé straně, jak bylo psáno výše, je to jen na zpestření. (Samotná cena takových to párků z nich dělá spíše gurmánský zážitek jednou za čas).

Poctivá pečeně (s pepřem) – Kostelecké uzeniny

PhotoGrid_1383830933338

Hodně doporučení a chvály na vysokoprocentní šunky jste od nás slyšeli na Lidl, kde je velký výběr šunek nad 90% masa. Ale ne každý má třeba Lidl v dosahu, či chcete prostě jen změnu, a proto poukazuji na tuto šunku. Je výtečná! Od této řady je na výběr více vysokoprocentních šunek. Poukazuji na 90% poctivou pečeni, ale ještě lepší je 95% Poctivá pečeně v pepři. Jen bohužel je zde trošku více tuku, který se ukrývá na krajích….takže na vás je, zda je odtrhnete).

Celozrnné polštářky s náplní – Tesco

 Ačkoliv cereálií (výrobků z mouky) je na trhu nepřeberné množství, ne vždy je lehké se v nich zorientovat. Jeden článek jsem na Viviente o müsli a cereálních snídaňových výrobcích již psali, proto malé připomenutí –https://www.viviente.cz/existuji-zdravejsi-sladkosti/ .

Tento Tesco výrobek mě velmi mile překvapil (samozřejmě mě prvně zaujal obal), ale četla jsem dál a zjistila jsem, že jde o cereálie z celozrnné pšeničné mouky, ve kterých je pouze 1,5 g tuku, velmi nízký poměr cukru k sacharidům a dokonce až 8-9 g vlákniny (závisí na příchuti) na 100 g.

PhotoGrid_1383831104850

Což je velký rozdíl oproti plněným polštářkům např. od Emca, kde je tuku okolo 15 g a vlákniny jen 2,5-3,5 g na 100 g.

Navíc i vzhled je velmi lákavý, bohužel s cenou je to horší za 500 g se setkáte opět dle příchuti s cenou 70-85 Kč.

Koupit můžete zde.

Příchutě, které jsem našla v Tescu jsou: borůvka, meruňka a jahoda.

Mixit, aneb namíchej si svoje müsli

Stránka www.mixit.cz už existuje nějaký ten čas, ale až nyní jsme se rozhodli využít jejich služby, a to „namíchat si svoje müsli“. A musím říci, že od samotného objednávání na stránkách po konečnou konzumaci vlastního „mixu“ jsem byla nadšená. Samotné vtipné popisky jednotlivých surovin mě už na začátku tak vtáhly do vytváření směsi, že jsem nevěděla, co dříve. Samozřejmě, že snaha byla udržet nutriční kodex, který díky nutriční kalkulačce na boku nebyl problém. Po každé přidané surovině, ať už oříšků, sušených plodů či tzv. něco navíc, přepočítávala všechny živiny a energii, kterou výsledná směs tvoří. Takže člověk má krásně přehled o tom, co vlastně bude konzumovat. (Jediné, co mi v kalkulačce chybí je obsah vlákniny ve směsi, ale věřím, že i tohle se časem vypiluje.)

PhotoGrid_1383831360279

Možností a způsobů, co si namixovat je nepřeberné množství a samozřejmě můžete postupovat jen na základě pokynů svého mlsného jazýčku, ale také si můžete vytvořit velmi zdravou směs. Závisí to jen na Vás. A popravdě jsem nikdy dřív müsli nepřišla na chuť, a podoba sypaných kupovaných směsí mě nikdy nenadchla. Nyní se však stává mojí oblíbenou snídaní s bílým jogurtem a ovocem. Možná je to pistáciemi, které jsem nikdy v obchodě nesehnala v natural podobě, každopádně už se těším až si namíchám další směs. 

Možná si někdo řekne, že je to zbytečně drahé, ale už samotný obal Vás vyvede z omylu. Je to luxusní záležitost a cena je zcela přiměřená. 

O Mixit bude ještě jeden článeček (tak nás zaujal tento nápad), ať nepřijdete o dojmy i jiných nutričních terapeutů. Jeden názor nikdy nestačí.

Štítky:

Komentáře

3 komentářů
 1. L

  • 18. 11. 2013 v 12:37

  Šunka z Lidlu, kterou zmiňujete je vynikající, díky za tip na mixit, konečně müsli, kde bude jen to, co chci :)

 2. Nikola

  • 8. 11. 2013 v 20:25

  Dnes jsem si akorát, nezávazně na článku, koupila ty párky od Vodňanskýho kuřete, docela dobré, akorát mi přišli, že byly takové tužší.. jen doufám, že v nich není žádné strojově oddělené maso (jo, napsané to tam není, ale víte jak to chodí..)

 3. Ing. Martin Tuček

  • 8. 11. 2013 v 9:51

  Výborný článek. Díky