Tuky a oleje

U tuků a olejů je zvláštně důležité znát spektrum mastných kyselin, ze kterých jsou tvořeny. To má vliv nejen na jejich skupenství, stabilitu, ale také na lidské zdraví.

OLEJEHodnoty ve 100 g potravinyObvyklé balení
energetická hodnota (kJ)sacharidy (g)bílkoviny (g)tuky (g)vláknina (g)
Kokosový olej37440,00,099
Olivový olej38810,00,0100
Olivový olej Bertolli Extra Vergine3380 na 100 ml0,00,091
Řepkový olej37560,00,099,6
Slunečnicový olej36890,00,099,8
Sojový olej37610,00,099
TUKY (tuhé)Hodnoty ve 100 g potravinyObvyklé balení
energetická hodnota (kJ)sacharidy (g)bílkoviny (g)tuky (g)vláknina (g)
Bertolli s olivovým olejem17790,10,048
Ceresoft34732,00,092,2
Creme Bonjour11604,15,427
Creme Bonjour – bylinkový11484,15,326,7
Creme Bonjour – okurka10594,2524,3
Creme Bonjour – paprika10804,15,125
Diana14800,00,040
Easy27970,80,575
Finea light20501155
Flora light15000,00,040
Flora original22230,20,060
Flora pro.activ13312,50,135
Flora s vlákninou15003,5240
Hera27770,10,075
Jihočeské AB máslo (Madeta)29130,6178
Jihočeské máslo (Madeta)31000,80,7582,5
Jihočeské nedělní máslo (Madeta)28830,81,277
Jogurtové máslo (Meggle)24511,41,365
Máslo30020,30,581,1
Máslo pomazánkové14856,23,835
Ochucené máslo MIX (Meggle)23823,81,462
Olivia28360,80,676
Perla plus vitaminy14800,00,040
Perla Tip9250,00,025
Rama26100,50,470
Rama Classic26000,30,170
Rama Culinesse2745 na 100 ml0,00,074
Rama Harmonia18150,90,548
Rama Idea15003,10,239
Rama Linie17840,30,248
Rama máslová28000,30,175
Rama s mořskou solí18610,30,250
Rama s olivovým olejem18610,30,250
Sádlo husí31640,11,183,7
Sádlo škvařené průměr34120,00,381
Slanina32470,0285,3
Škvarky31120,00,075
Špek33300,03,989
Zlatá Hana28500,00,075